SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

Definicja Szkoły Promującej Zdrowie

Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:

- systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,

- wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

Model Szkoły Promującej Zdrowie

Uwzględnia trzy poziomy:

- warunki dla tworzenia Szkoły Promującej Zdrowie - główne obszary działań - oczekiwane efekty

Standardy Szkoły Promującej Zdrowie

1. Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.

2. Klimat społeczny szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.

3. Szkoła realizuje edukację zdrowotną i program profilaktyki dla uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz dąży do poprawy skuteczności działań w tym zakresie.

4. Warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami.

W tym roku szkolnym będziemy promować aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie.

Postaramy się dostarczyć całej społeczności szkolnej jak najwięcej informacji na ten temat oraz wielu praktycznych porad.

Będziemy próbować oderwać Was od smartfonów i zachęcać do spędzania czasu aktywnie.

Koordynator: Katarzyna Szymkowiak

Skład zespołu: Iwona Kotowska, Sara Kotowska, Bożena Kowalska, Mariola Kruszka, Stefania Piechowiak

ZAŁĄCZNIKI: