SZTANDAR

Opis sztandaru Szkoły Podstawowej Nr 5 im. K. Kurpińskiego w Rawiczu

Płat sztandaru stanowi tkanina w kształcie kwadratu o wymiarach 100 cm x 100 cm. Przymocowany jest on do drzewca wykonanego z jasnego drewna toczonego, zakończonego głowicą w formie srebrnego orła w złotej koronie. Sztandar obszyto złotą taśmą i wykończono złotymi frędzlami.

Główna strona sztandaru (awers) posiada granatowe tło. Centralne miejsce zajmuje wyszywany portret patrona szkoły – Karola Kurpińskiego. Postać patrona umieszczona jest w złotym owalu, na pięciolinii koloru złotego ze złotym kluczem wiolinowym i złotymi nutami. Postać otoczona jest złotym napisem: „Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Karola Kurpińskiego” dopełnionym u dołu w linii prostej napisem: „w Rawiczu”.

Rewers sztandaru ma rozmieszczone po przekątnej barwy narodowe. Na tym tle w centrum umieszczono godło Polski, czyli wizerunek orła białego z głową ozdobioną złotą koroną zwróconą w lewo. Nad godłem państwowym na półokręgu widnieje złoty napis: „Nasze serca i umysły”, pod orłem także na półokręgu znajduje się napis „Ojczyźnie”. Orzeł został wyhaftowany nicią srebrną, zaś korona, dziób i pazury – nicią złotą.

Elementem, dowieszanym do drzewca jest szarfa drzewcowa w kolorze biało - czerwonym z białym poszyciem i złotymi frędzlami. Na końcach szarfy biało – czerwonej zamieszczone są herby: Gminy Rawicz oraz Sarnowy.

Na podstawie uchwały  nr XXVI/284/20 Rady Gminy Rawicz